taha's mama blog

taha's mama blog
anne-cocuk,aile,bebek,amigurumi,örgü,süslü sofralar,hediye fikirleri,hasret,yasam..her telden blog...taha's mama blog...

19 Ağustos 2011 Cuma

ondokuzuncu ay


Taham ondokuz aylik oldu.zaman nasilda geciverdi.oglusumun 2 olmasina cok az bir zaman kaldi.onbes ayliktan sonra tadindan yenmiyo bu cocuklar.insanin üzerinden yükleri kalkiyo sanki bebeklik günlerine göre.ne istedigini anlatabiliyo sözle olmasada gözle,hareketle.
bakalim taha son zamanlarda neler yapiyomus..
her sabah tv kumandasini getirip anne,anneee.biraz bekliyo..gayyuuuu.biraz daha bekliyo...ac ac...biraz daha bekliyo ve basliyo aglamaya aaaccc,ac:))
uyanir uyanmaz coraplarini eline alip odanin kapisina kosuya ac ac.
kuzeninden ögrendi bu kelimeyi yalniz cok fazla kullaniyo.biktiriyo insani.acmiyorum iste.acmicam:))))))
leptopu getirip önce annesine yag yakma babinda öpcükler kondurarak yine cailloyu acmami istiyo.sarkisini bile söylüyo artik.digidigidigi digi gaaaayyu.digidigidigidigi gaaayyuu.:))
artik yemegini kendisi yemek istiyo.acikinca mutfaga kosup buzdolabina sünüyo iih iihhh diye.su istemeyi biliyo artik.cu diyo.süte de sü diyo.sütü cok fazla icmiyo sadece meyveli olanlari.hala puding yemeyi cok seviyo.patatesin her türlüsünü seviyo.meyveyle aramiz yok.bulgurla yapilan her türlü köfteye bayiliyoruz.ve koca bir adam gibi aci yiyebiliyoruz.
evcilik oynamayida ögretiyorum oglusuma.kayyusunu yada ayicigini ayaginda uyutuyo.eee eee ee diyerekten.sonra oyuncak bardaklardan cay icip
kikirdiyoruz.birde kovalamaca oynamayi cok seviyo kuzucuk.hayvancilik oynamayida unutmayalim.o köpek oluyo ben kedi.yerde sürünüyoruz ana ogul.
kayseride yolda yerde gördügü bir yün parcasinida köpek sanip hav hav demisti.simdide benim amigurumilerin icine doldurdugum elyafa havliyo minigim.
her gördügü hayvana hav hav diyo.komsunun kedisini yakalamaya calisiyo hav diyerek.kayseride anneannesinin bahcesinde ögrendi kedi sevmeyide.mutfaga gelip dolaptan sütü alip kedilerin yemek kaplarina döküyodu.eline verdigimiz ekmegi minicik parmaklariyla koparip kedilere veriyodu.
gecen günde göle gittik cekirdek aile olarak.(kalabaligi sevsemde hasretim ben cekirdek aileye)göldede ördeklere ekmek ve cubuk kraker verdi oglusum.
artik kelimeleri benzetiyo.ama bir defa dedigini bazen bir daha söyletemiyosun.gecenlerde allah allah dedi.meraba dedi.
ilk namazimizida kildik.cekmeceden seccadeyi aliyo.popo havada alin secdede.sonra seccadeyi alip öcü yapiyo kafasina geciriyo:))
ne cabuk büyüdü bebegim.bir yandan hemen büyüsede beraber sunlari yapsak bunlari yapsak,ona sunlari ögretsem,su oyunlari oynasak diye hayal kurarken; bir yandanda büyümesin istiyorum.onun bu bebek hallerine doyamadan büyümesin.doyasiya yasayalim bebekligini..
oglusum...
benim dünyam...
seni bana verene binlerce tesekkür...